משכנתא הפוכה - השוואת מחירים ומדריך מלא להלוואה

מי שהגיע כבר לגיל 60 יודע – החיים ממש לא נגמרים בגיל הזה, ולמען האמת, הם רק מתחילים. ממרומי גילנו אנחנו כבר יודעים הרבה – מה חשוב בחיים, במה כדאי להשקיע מרץ ותשומת לב ואיך לחלק את הזמן היקר שלנו בין עבודה, ילדים, נכדים, פנאי וזוגיות. זה הגיל לחגוג בו את החיים, להתענג על מה שבנינו בשתי ידינו וליהנות מהיציבות הכלכלית שלנו.

ואולם, יציבות כלכלית היא דבר חשוב כאשר אתה צעיר ומתבגר, אך כפי שמגלים עוד ועוד בני הגיל השלישי, רווחה כלכלית ורמת חיים הן שם המשחק בגיל מאוחר יותר. ובכן, כיצד מגדילים מקורות הכנסה כאשר אנחנו כבר מבוגרים, ומהיכן ניתן לשאוב כסף זמין להגדלת רווחתנו הכלכלית כאן ועכשיו?

אחד המכשירים הפיננסיים הנפוצים שתפסו תאוצה עבור מטרות אלה בשנים האחרונות הוא המשכנתא ההפוכה.

זוהי למעשה הלוואה לכל מטרה המיועדת אך ורק עבור בעלי בתים שגילם הוא 60 ומעלה.

במסלול זה יחידים וזוגות המחזיקים בדירה או בית ששווים מיליון שקל ומעלה, יכולים לקבל הלוואה על סמך אותם נכסים (שיעבוד). חשוב לציין – הנכס נשאר בבעלות מלאה של הלווה, ורק משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה.

אם אדם צעיר מקבל הלוואה עבור רכישת בית, אדם מבוגר יכול יקבל הלוואה עבור הבית שכבר ברשותו.

זוהי הלוואה בתנאים טובים מאוד, והיא יציבה שכן היא מתבססת על נכס קיים. הלווים משתמשים בהלוואות אלה למגוון מטרות – סגירת חובות ישנים; טיולים בעולם; טיפולים קוסמטיים ורפואיים; ואף רכישת נכס נוסף להשקעה.

כמעט כל חברות הביטוח והבנקים מציעים מסלולים של משכנתא הפוכה.

כיצד יודעים איפה הכי כדאי לבצע את המהלך, ואיזו חברה מציעה את התנאים האטרקטיביים ביותר באותו רגע? משכנתא הפוכה היא הלוואה מעולה, אך היא כוללת הרבה “אותיות קטנות”. כדי שלא תצטרכו לחפור בכל הצעה, חברת הקולקטיב הארצי – סוכנות השוואת מחירי ביטוח שפועלת לרווחת חבריה – פיתחה מודל השוואת מחירים בתחום המשכנתא ההפוכה.

מוזמנים להשאיר פרטים באתר – ולאחר מכן הצוות של הקולקטיב הארצי ידאג שתקבלו הצעות משתלמות במיוחד עבורכם לפי מספר פרמטרים – כמו גיל הלווה, ערך הנכס שברשותו, הסטטוס המשפחתי, אורך חיי ההלוואה, מטרת הכספים ועוד.

באפשרותכם לקבל את כל הפרטים ולערוך השוואת מחירים והשוואת תנאים של הלוואה / ביטוח משכנתא הפוכה.

מכיוון שהקולקטיב מהווה כוח קנייה משמעותי שמלווה לקוחות רבם בלקיחת משכנתא הפוכה, חברות הביטוח דואגות להצעות אטרקטיביות במיוחד עבור אותם חברים.

מה מציעות חברות הביטוח?

אם כן, נטילת הלוואה זו היא למעשה שימוש בנכס קיים ויציב עבור כסף נזיל וזמין כאן ועכשיו. חברות הביטוח הישראליות הבינו את הפוטנציאל הטמון במודל זה – שמהווה WIN-WIN הן עבור החברה והן עבור הלווה. החברה מספקת הלוואה ללקוחות מבוגרים ויציבים כלכלית, עם בטוחה אמיתית ומוחשית ונהנית מהריבית; והלקוח מקבל גישה לכסף באופן מיידי, מבלי למכור את הבית.

לחברות איילון, מגדל וכלל ביטוח יש מוצרי משכנתא הפוכה אטרקטיביים. התנאים משתנים מחברה לחברה, וכמובן שגם מלקוח ללקוח – על פי גיל, שווי הנכס וכדומה. אלה הם כמה מהתנאים הבסיסיים הבולטים שמציעה כל חברה.

  • איילון – חברת הביטוח איילון מציעה הלוואה של החל מ-100 אלף שקל, על בסיס נכס מגורים שנמצא בבעלות הלווים. שווי הנכס המינימלי שעליו תבצע איילון משכנתא הפוכה הוא 1.5 מיליון שקל לבעלי נכס יחיד. כמו בכל חברות הביטוח, איילון לא דורשת תשלומים חודשיים להחזר ההלוואה, אלא מציעה מודל החזרים גמיש לרווחה מקסימלית של הלווים. למשל, ניתן לשלם את הריבית, או קרן וריבית, לאורך התקופה ואף לעבור בין המסלולים.

    הריבית למסלול “בלון” באיילון הינה 5.2% כעת, ועבור מסלולים אחרים הלקוחות משלמים ריביות מופחתות בהתאם לתנאי העסקה. מלבד הריבית, עלויות ההלוואה באיילון כוללות דמי פתיחת תיק;

  • כלל – בכלל ביטוח סכום ההלוואה המקסימלי שניתן לקבל במסלול המשכנתא ההפוכה נקבע לפי גיל – החל מ-15% מערך הבית ללוים בני 60 ועד ל-50% מערכו ללווים בני 90.

    כמו ביתר החברות, בכלל ההלוואה נפרעת על ידי הלווים באופן גמיש, בכל עת שיבחרו, ומבקרה של פטירת אחרון הלווים. גם כאן אין דרישה להחזרים חודשיים, וההלוואה עומדת לפירעון מיידי רק במועד מכירת הבית או במקרה פטירה.

  • הראל – בהראל ביטוח מציעים במסלול המשכנתא ההפוכה שלהם שנקרא “60+” – ריבית קבועה צמודת מדד, ששיעורה כיום הוא 3.5%. הראל מאפשרת שני מסלולי ריבית שבהם ניתן לבחור – מסלול “בלון”, שמשמעותו פירעון בסוף תקופת ההלוואה; ומסלול גרייס, שמשמעותו תשלום ריבית בלבד וקרן בסוף תקופת ההלוואה.

    לפי בחינת מצבו הכלכלי של הלווה, הראל מאפשרת מעבר קל בין המסלולים בכל עת. גם כאן, סכום ההלוואה המקסימלי נקבע לפי מדרגות גיל, ושיעורו הוא החל מ-15% מערך הבית ללוים בני 60 ועד ל-50% מערכו ללווים בני 90, על פי גילו של הלווה הצעיר יותר.

הקולקטיב הארצי יכול לסדר לכם, בני 60 פלוס עם נכס של מיליון שקל ומעלה, את הדיל המשתלם ביותר עבור משכנתא הפוכה. רוצים ללמוד עוד?

משכנתא הפוכה היא הלוואה לכל מטרה
עבור בעלי בתים בגיל 60+ שנועדה לשמור על רמת החיים שלך ושל היקרים לליבך ❤
מהיום ניתן לקבל כסף על בסיס הבית הקיים* ועדיין לשמור עליו בבעלותך.

שדרוג רמת מחיה ו/או סיוע לילדים

הנכס נשאר בבעלות הלווה - יתרון חשוב!

הון עצמי למעבר לדיור מוגן

הגדלת הכנסה שוטפת

אין הכרח בהחזר חודשי אבל מי שרוצה-יכול!

ללא הגבלת זמן

*שווי נכס מעל מליון ש”ח. גיל לווה בודד יהיה מעל 60 ובמקרה של זוג לווים שניהם יהיו מעל גיל 60.
שאלות נפוצות

משכנתא הפוכה מתבססת על העובדה שללווה יש נכס בבעלותו, כלומר יש עדות ליציבות כלכלית אמיתית. לכן חברות הביטוח יתנו תנאים מעולים בריביות, בהחזרים ובתנאים להשבת ההלוואה.

הבנקים היו למעשה החלוצים בתחום במשכנתא ההפוכה בישראל, אך כיום חברות הביטוח הן מי שמרכזות את מירב הפעילות בתחום. הסיבה – הלוואה מסוג זה, שעובדת באופן כמעט מוחלט לטובת הלקוח, אינה מושכת את הבנקים, ולכן הם נסוגו מהפעילות. חברות הביטוח, לעומת זאת, מאמצות גישות פיננסיות חדשניות והולכות לקראת הלקוח.

כן! בניגוד למודל שעמו עבדו הבנקים בעבר – חברות הביטוח אינן לוקחות בעלות על הבית בשום שלב בזמן חיי ההלוואה. ניתן לגור בבית, להשכירו ואף למכור אותו (אך בעת מכירה יש לפרוע את ההלוואה).

ממש לא. כהלוואה שבאה לענות על הצורך ברווחת המלווה, המודל אינו דורש החזר קבוע. הלקוחות בוחרים מתי וכמה להחזיר מההלוואה, ורק במקרים של מכירת הנכס, מוות של הלווה או מקרים מיוחדים – נדרש פירעון מיידי של ההלוואה. 

בעלי הנכס לוקחים שמאי, שיעריך את ערך הבית. לפי הערכת השמאי, ובאמצעות סוכן הביטוח שלכם, חברות הביטוח יקבעו את שיעור ההלוואה שניתן יהיה לקחת לפי שווי הבית.

עוזרים לילדים עם רכישת דירה, משפצים את הבית, קונים רכב חדש, משלמים חובות ישנים (כי ההלוואה היא בתנאים טובים בהרבה), יוצאים לחופשה, מפנקים את הנכדים – זוהי הלוואה לכל מטרה, וככזאת היא נתונה לחלוטין להחלטת הלווים.

לפעמים יש עוד התלבטויות ושאלות -
זה מובן לגמרי בשביל זה אנחנו פה בשבילך
רוצה לדבר איתנו עכשיו?
מחכים לשמוע ממך 🙂 נשמח לעזור בכל עניין
03-9046070
להצעת מחיר
מותאמת אישית